TEST TOMKET ALLYEAR 3

Pneumatika TOMKET ALLYEAR 3 byla podrobena nejnáročnějším testům v rakouských Alpách. Na vozidle Mercedes-Benz třídy B v rozměru 205/55 R16 byly porovnávány jízdní vlastnosti na sněhu, ledu, vodě a suché vozovce oproti pneumatikám holandského výrobce, který je považován za specialistu na zimní pneumatiky. Test simuloval běžné situace, se kterými se řidič může setkat v zimě a zejména při střídání teplot. Výsledek testu byl příjemným překvapením pro pneumatiku TOMKET, která ač celoroční tak se dokázala vyrovnat ve většině testovaných kritérií zimním pneumatikám.

Chování na sněhu:

Díky asymetrickému dezénu zajišťovala pneumatika vynikající adhezi i v hlubokém sněhu a to zejména při rozjezdech do kopce, ale i při náhlém brzdění. Zde je třeba zdůraznit, že v chování na sněhu a ledu doposud celoroční pneumatiky výrazně zaostávaly, nyní již rozdíl smazaly.

Chování na vodě:

Brzdná dráha na mokré vozovce je srovnatelná s brzdnou dráhou u letních pneumatik, což je jednou s největších výhod této pneumatiky, neboť ryze zimní pneumatiky mají dlouhou brzdnou dráhu na mokré vozovce a vzhledem ke střídání teplot, se jedná o významný nedostatek u zimních pneumatik, protože chování na sněhu a na vodě vyžaduje odlišnou směs pneumatiky.

Chování na suché vozovce:

Moderní složení směsi zaručuje výborné chování při vysokých rychlostech na dálnici a maximální odezvu díky tuhé konstrukci. Hluk pneumatiky je na velmi nízké úrovni. Velmi dobrá je odezva a zpětná vazba řidiči i při velmi vysokých rychlostech, což je také nedostatek u zimních pneumatik.

Celkové hodnocení:

Pneumatika jako celek umožňuje použití po celý rok bez kompromisů a jakýchkoli omezení a to v těch nejnáročnějších podmínkách. V žádné z testovaných vlastností nedosahuje průměrných výsledků, ale celkové hodnocení lze označit jako velmi dobré ve všech testovaných kritériích.

TOMKET ALLYEAR 3

Kupte zde