TOMKET TIRES

TEST TOMKET ALLYEAR 3

TOMKET ALLYEAR 3 został poddany najbardziej wymagającym testom w austriackich Alpach. Rozmiar 205/55 R16 został przetestowany na Mercedesie Klasy B i porównany z oponami holenderskiego producenta, który jest uznawany za specjalistę od opon zimowych. Test symulował typowe sytuacje na wszystkich typach nawierzchni, które można napotkać zimą, takich jak: śnieg, lód, mokra i sucha droga. Wynik testu był miłym zaskoczeniem dla firmy TOMKET, która mimo, że jest oponą całoroczną, w większości testów uzyskała takie same wyniki, jak opony zimowe klasy premium.

Wydajność na śniegu:

Dzięki asymetrycznej budowie bieżnika opona posiada doskonałą przyczepność nawet na głębokim śniegu, szczególnie podczas jazdy pod górę, ale także w przypadku gwałtownego hamowania. Należy zwrócić uwagę na doskonałą reakcję układu kierowniczego. Opony całoroczne do tej pory pozostawały daleko w tyle za standardowymi oponami zimowymi, jeśli chodzi o właściwości jezdne na śniegu i lodzie. Różnica została teraz prawie wymazana.

Osiągi na mokrej nawierzchni:

Droga hamowania na mokrej nawierzchni jest porównywalna z oponami letnimi, co jest jedną z największych zalet Tomket Allyear 3. Droga hamowania standardowych opon zimowych na mokrej nawierzchni jest niebezpiecznie długa, co jest ich istotną wadą podczas nagłych zmian temperatury, które obserwowaliśmy w poprzednich latach. Współczesne warunki klimatyczne wymagają uniwersalnej mieszanki gumowej, którą można stosować przy każdej pogodzie.

Osiągi na suchej drodze:

Nowoczesny skład mieszanki zapewnia doskonałe prowadzenie przy dużych prędkościach na autostradzie oraz natychmiastową reakcję dzięki solidnej konstrukcji. Poziom hałasu jest bardzo niski. Kierowca otrzymuje dobre sprzężenie zwrotne nawet przy bardzo dużych prędkościach, czego nie ma również w przypadku opon zimowych.

Ogólna ocena:

Całość pozwala na użytkowanie jej przez cały rok bez żadnych kompromisów i ograniczeń nawet w najbardziej wymagających warunkach. Nie zawodzi w żadnej z badanych właściwości, ogólną ocenę można sklasyfikować jako bardzo dobrą we wszystkich testowanych kryteriach.

TOMKET ALLYEAR 3